MERAK ETTİKLERİNİZ

Rhinoplast / Cem Altındağ

Cem Altındağ
Merak ettiğiniz soruların yanıtlarını ve sizlerden gelen katkıları burada bulabilirsiniz.

Bu ameliyat ne kadar sürüyor? Nasıl gerçekleştiriyorsunuz?
Ameliyat süresi, çoğu zaman 1-2 saat arasında sürer ve genel anestezi’yi tercih ediyorum. Siz, ameliyat süresinde uyuyor olacaksınız.

Aynı gün eve dönebilirmiyim?
Çok yüksek ihtimalle, evet.

Tampon var mı?
Hayır, silikon benzeri malzemeden yapılmış (silastik), yarımay şeklinde her iki burun boşluğuna konulan, burun içi destekler kullanıyorum, normal şartlarda rahatsızlık vermezler, belli bir süre (2-7 gün arası), sonrasında, genellikle ağrısız bir şekilde, birkaç saniye içinde çıkarılırlar.

Kaç gün istirahat gerekli?
1 hafta istirahatin, çoğu zaman yeterli olacağını söyleyebilirim.

Ne kadar farklı burun var? Farklı burun teknikleri mi kullanıyorsunuz?
Çok yüksek sayıda farklılık, burun dış/iç yapısında görülebilir. Düzeltilmesi gereken bölgeler için, farklı cerrahi yaklaşımlar düşünülmelidir.

Kaç yıldır burun ameliyatı yapıyorsunuz?
26 yıldır, burun estetik cerrahisi üzerine çalışıyorum.

Nasıl bir burun yapmayı düşünüyorsunuz? Bilgisayar analizi kullanıyormusunuz?
Sizin beklentilerinizi de dikkate alan, sorunun giderildiği, doğal, diri, ameliyat olduğu belli olmayacak çok başarılı bir burun için, ayrıntılı şekilde planlayıp gerçekleştirmek amacında olacağım.

Ameliyat öncesi bilgisayar analizini hastalarımda kullanıyorum, normal şartlarda planladığım görsel analizi, hastama göstermeyi pek tercih etmiyorum ancak, bazı hastalarımda farklı şekilde bir yöntem izliyorum; öncelikle, hastamın kendi uyguladığı görsel analizini göstermesini tercih ediyor, bunun üzerinden bir yorum yapıyor, daha sonra kendi analizimi gerçekleştiriyor ve fikir vermek açısından bunu kullandığımı, gerçek sonucun, görsel analiz ile aynı olamayacağını hatırlatıyorum.

Yaptığınız estetik burun ameliyatı sonuçlarını görebilirmiyim?
Evet. Muayene sonrasında, bazı ameliyat öncesi ve sonrası resimler (hasta kimliği belli olmadan), bilgilendirme için gösterilebilir ancak, her burun yapısındaki sorun ve burun derisi- derialtı dokusunun farklı olduğunu ve hastalardaki cerrahi yaklaşım ve iyileşme süresinin aynı olmayacağını unutmayınız.


Görüşme Randevusu veya Sorularınız için

* Gerekli alanlar